Real Time Web Analytics

آموزش و يا مشكل مورد نظر خود را از ما بپرسيد.

در صورت وجود مطلب یا راه حل ، برای شما نمایش داده خواهد شد.

حذف وابستگی ماشین به Datastore

گاهی اوقات ممکنه شما ماشینی داشته باشید که داخل یک Datastore ایجاد شده و به مرور زمان این ماشین بین Datastore های مختلف جا به جا شده باشه .

با فرض اینکه در نهایت این ماشین و همه دیسک های اون بر روی یک Datastore خاص باشه ، پس انتظار داریم در تنظیمات و قسمت Summary ماشین مورد نظر Datastore ای رو ببینیم که دیسک های ماشین در داخل اون قرار دارن .

برای مثال ماشینی که در تصویر زیر میبینین تنها یک دیسک داره که در Datastore ای با نام EMC قرار داره .

اما وقتی وارد قسمت Summary ماشین میشیم ، میبنیم که با اینکه دیسکی در داخل Datastore دیگه ای نداره اما یک Datastore دیگه هم داره از سمت ماشین استفاده میشه .

پس همونطور که مشاهده میشه این ماشین وابستگی به Datastore با نام Image داره .

این وابستگی دوتا دلیل میتونه داشته باشه .

  • ماشین مورد نظر Snapshot ای داشته باشه که وابسته به Datastore دیگه ای باشه و یا زمانی که ما Snapshot گرفتیم یک ISO فایل از Datastore دیگه به ماشین Mount بوده باشه .
  • ماشین مورد نظر در حال حاضر یک ISO فایل Mount شده از Datastore دیگه ای داشته باشه .

برای رفع مشکل در مرحله اول باید ببینیم ماشین ISO فایلی در حالت فعلی از Datastore دیگه ای به خودش Mount شده داره یا نه . در این صورت باید اون ISO رو از ماشین جدا کنیم .

اگر ISO فایلی به ماشین Mount نبود در مرحله بعدی باید ببینیم ماشین Snapshot ای داره یا نه . در صورت وجود Snapshot احتمالا ماشین ISO ای در زمان Snapshot گرفتن از Datastore دیگه داشته که باید در این حالت در صورتی که میاز به Consolidate هست این عملیات رو انجام بدیم یا Snapshot رو پاک کنیم .

توی این سناریو در مرحله اول من چک میکنم ماشین آیا ISO فایلی به صورت Mount شده داره یا نه . که در تصویر زیر مشخصه که این ماشین ISO ای Mount شده نداره .

در مرحله بعدی من Snapshot ماشین رو چک میکنم ، این ماشین یک Snapshot داره که احتمالا در زمان گرفتن اون Snapshot یک ISO از Datastore با نام Image به ماشین Mount بوده .

البته این ماشین نیاز به Consolidate نداره و من این Snapshot رو پاک میکنم .

بعد از پاک شدن Snapshot مشاهده میشه که این ماشین دیگه وابستگی به Datastore مورد نظر نداره .

امیدوارم این مطلب هر چند کوچیک ، کمکی باشه به دوستانی که نیاز دارن .

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>