Real Time Web Analytics

آموزش و يا مشكل مورد نظر خود را از ما بپرسيد.

در صورت وجود مطلب یا راه حل ، برای شما نمایش داده خواهد شد.

Upgrade به ورژن VMware vSphere 6.7 (بخش اول)

با عرض سلام و احترام خدمت یکایک دوستان و همراهان
همانطور که میدانید با Upgrade به ورژن جدید vSphere 6.7 امکانات مختلفی هم به این مجموعه اضافه شده است و سعی میکنیم تا حدودی در ابتدا به توضیحات این امکانات بپردازیم و در ادامه با یک سناریو در راستای ارتقای محیط Virtualization مبحث را ادامه دهیم .
نسخه جدید vSphere محیطی امن و زیر ساختی کارآمد را برای محیط های Hybrid Cloud فراهم کرده است و ما به عنوان یک ادمین محیط مجازی سازی شده بهتراست که اشراف کاملی بر روی قابیلت های جدید این محیط داشته باشیم و از این قابلیت ها برای بهبود Work Load های جدید و ساختارهای پیچیده خودمان استفاده کنیم . با قابلیت های جدیدی که در نسخه جدید فراهم شده است اکثر بسترهایی که زیر ساخت VMware دارند به سمت ارتقای محیط خود گام برداشته اند .
چند دلیل برای اینکه چرا شرکت های در مقیاس بزرگ به نسخه vSphere 6.7 مهاجرت کرده اند را بررسی میکنیم .

توپولوژی هایی از جمله enhanced linked mode ساده تر شده است ، به همین علت تعدادی VMware vCenter Server Appliance به سادگی و بدن کوچکترین مشکلی به هم متصل خواهند شد . در این حالت کارایی و performance مربوط به vCenter و عملیات هایی که در آن اجرا میشود ۲ برابر شده است و مصرف memory در عین حال ۳ برابر کمتر شده است . در ضمن عملیات های مربوط به DRS نیز ۳ برابر سریع تر از قبل اجرا خواهد شد . همچنین مواردی مثل Single Reboot Upgrade و VMware vSphere Quick Boot عواملی مثل patching و update را چندین برابر سریع تر کرده است .

قابلیت های امنیتی جدیدی به صورت Built-In در نسخه vSphere 6.7 اضافه شده است . به عنوان مثال مواردی از جمله TPM 2.0 و Virtual TPM و Virtualization Based Security یا همان VBS و Encrypted Cross vCenter vMotion و نهایتا enhanced VM Encryption workflows جهت امنیت بیشتر اضافه شده است که البته در جای خودش هر یک از این موارد باید مورد بررسی مفصل قرار گیرد .

پلتفرم مربوط به vSphere Universal Application پشتیبانی کاملی از رویه های کاری اتوماتیک یا همان workload های هوشمند و اتوماتیکی که شامل HPC و AI و ML میباشند را انجام خواهد داد . البته قابلیت های دیگری نیز در vSphere 6.7 بهبود یافته است . مواردی مثل NVIDIA GRID VCPU و یا Persistent Memory و همچنین مواردی مثل پشتیبانی از دیسک های Native 4Kn و پشتیبانی از RDMA و تکنولوژی Instant Clone همگی بهبود یافته اند .

vCenter Server Hybrid Linked Mode جدید در یک صفحه و در یک پنل مدیریتی امکان مدیریت بین on-permises و VMware Cloud on AWS را فراهم میکند و مهاجرت و migration مربوط یه workload ها با استفاده از قابلیت های Per-VM EVC و Cross-Cloud Cold و Cross-Cloud Hot ساده تر و سریع تر صورت خواهد گرفت .

هر یک از موارد اشاره شده در بالا که نیاز به بررسی جداگانه در مقالات دیگر دارد ، دلایلی برای مهارجرت کمپانی های بزرگ به نسخه vSphere 6.7 میتواند باشد . اصولا عملیات ارتقا در پلتفرم ها و محصولات مختلف از سه بخش کلی پیروی میکنند که در ارتقا به vSphere 6.7 نیز باید سه بخش کلی زیر را رعایت کنیم و در هر مرحله عملیات مختلفی انجام دهیم .

در مرحله اول یا Pre-Upgrade باید پیش نیازها و اقدامات قبل از Upgrade را انجام دهیم . در مرحله دوم یا Upgrade باید Upgrade مربوط به کامپوننت هایی که از قبل بررسی و شناسایی شده اند را مرحله به مرحله و با ترتیب مناسب صورت دهیم . در مرحله سوم یا Post-Upgrade عملیاتی که بعد از Upgrade کلیه کامپوننت ها باید صورت گیرد را انجام میدهیم .
با بخش دوم از ارتقا به VMware vSphere 6.7 با LearnExpert همراه باشید تا مراحل قبل از ارتقا را به صورت کلی با هم بررسی کنیم .

منبع : vSphere Blogs
محمدرضا ملک احمد
Malekahmad.it@gmail.com

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>