Real Time Web Analytics

آموزش و يا مشكل مورد نظر خود را از ما بپرسيد.

در صورت وجود مطلب یا راه حل ، برای شما نمایش داده خواهد شد.

Upgrade محصول vRealize Log Insight

Main

عرض سلام خدمت دوستان
این مقاله بر این فرض هست که از قبل محصول vRealize Log Insight نصب و در حال استفاده هست . بررسی میکنیم در صورتی که نسخه جدیدی از این ممحصول ارائه بشه به چه صورتی امکان ارتقا برای ما وجود داره . در ابتدا باید ببینیم چه نسخه ای از vRealize Log Insight رو استفاده میکنیم و به چه نسخه ای قرار هست ارتقا بدیم . مطابق با دستورالعمل همه آپگریدها باید ببینیم امکان ارتقا از ورژن فعلیبه ورژن جدید برای ما مهیا هست یا خیر . مراحل آپگرید این محصول Incrementally یا افزایشی هست یعنی مستقیما نمیتونیم از هر ورژنی که هستیم به بالاترین ورژن آپگرید کنیم . مطابق با جدول زیر مشاهده میکنید که از چه ورژن هایی به چه ورژن هایی قابلیت ارتقا وجود داره .

 

Log Insight1

با توجه به شکل و Upgrade Path بالا اگر نسخه ۴٫۵ در حال استفاده باشه بلافاصله امکان ارتقا به نسخه ۴٫۷ وجود نداره و باید در ابتدا به نسخه ۴٫۶ در یک مرحله ارتقا دهیم و نسخه ۴٫۶ رو به نسخه ۴٫۷ ارتقا دهیم . برای اینکه Upgrade Path هر محصولی رو بتونید مشاهده کنید از این لینک استفاده کنید و در صفحه باز شده مطابق شکل زیر محصول خودتون رو انتخاب کنید .

Log Insight2

در این سناریو قرار هست من vRealize Log Insight با ورژن ۴٫۶ به نسخه ۴٫۷ ارتقا بدم . پس محصول vRealize Log Insight رو انتخاب میکنم .

Log Insight3

با انتخاب محصول مورد نظر یک جدول برای من نمایش داده میشه که حالت های امکان پذیر برای آپگرید توی اون نمایش داده میشه . مطابق با شکل زیر من میتونم vRealize Log Insight با ورژن ۴٫۶ رو مستقیما به نسخه ۴٫۷ ارتقا بدم . بد نیست بدونید که مسیر اشاره شده و ماتریکس نمایش داده شده Interoperability Matrix برای محصول مورد نظر ما هست . پس هر Upgrade محصولی از VMware رو میتونید از این مسیر به راحتی چک کنید .

Log Insight4

اگر vRealize Log Insight ما از چندین نود تشکیل شده باشه و در واقع داخل کلاستر ما بیش از یک نود باشه ، کل کلاستر رو به صورت اتوماتیک میتونیم به نسخه ۴٫۷ ارتقا بدیم . در ابتدا داخل کلاستر ، نود Master ارتقا پیدا  خواهد کرد و بقیه نودها به ترتیب ارتقا پیدا خواهند کرد .
برای شروع از Appliance مربوط به vRealize Log Insight خودمون یک Snapshot تهیه میکنیم . (قانون کلی قبل از آپگریدها تا در صورت بروز هر گونه مشکل به Snapshot و وضعیت پایدار Appliance برگردیم)
در مرحله بعد چک میکنم داخل پکیج کامل vRealize Log Insight 4.7 باید یک فایل با پسوند pak موجود باشه و در واقع برای آپگرید باید از این pak فایل استفاده بشه .

Log Insight5

همونطور که داخل شکل مشخصه باید از این فایل جهت ارتقا استفاده کنیم . از طریق interface وب و با دسترسی ادمین به vRealize Log Insight لاگین میکنیم . پس از وارد شدن از قسمت بالا سمت راست بر روی علامت مشخص شده در شکل زیر کلیک میکنیم و وارد قسمت Administration میشویم .

Log Insight6

در ادامه از قسمت Management وارد Cluster میشویم . در این سناریو داخل کلاستر تنها یک نود که همون Master نود هست موجوده و با کلیک روی Upgrade Cluster مراحل آپگرید کلاستر vRealize Log Insight رو ادامه میدیم .

Log Insight7

توی این مرحله باید pak فایلی که بالاتر با هم مشاهده کردیم رو انتخاب کنیم .

Log Insight8

در ادامه مطابق شکل زیر سوالی پرسیده میش.د مبنی بر اطمینان از Upgrade کردن این محصول که بر روی Upgrade کلیک میکنیم .

Log Insight9

در ادامه مراحل آپلود شدن PAK مربوط به آپگرید انجام میگیرد .

Log Insight10

Log Insight11پس از آپلود شدن جهت نصب و Upgrade شدن بر روی Accept کلیک میکنیم . Log Insight12
مطابق با شکل زیر مراحل آپگرید شروع میشود و مدت زمانی طول میکشد که در این زمان صفحه مورد نظر را نیاید ببندیم یا refresh کنیم . پس منتظر خواهیم موند تا مراحل نصب تکمیل بشه .
Log Insight13نهایتا پیغامی برای ما نمایش داده میشود مبنی بر اینکه مراحل آپگرید با موفقیت صورت گرفته و نسخه جدید هم به ما نمایش داده میشه .

Log Insight14

با کلیک روی گزینه OK و مشاهده مجدد Cluster میبینیم که ورژن ما به نسخه ۴٫۷ ارتقا یافته .

Log Insight15

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشه و بتونم با مقالات دیگری در آینده در خدمت شما باشم .

 

نویسنده : محمدرضا ملک احمد

 

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های ضروری با علامت مقابل نشانه‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این تگ‌های HTML استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>